Polskie Seriale

polskieseriale.pev.pl

Czołem! Dzięki, że wpadasz na naszego bloga. Śmiało włącz się do
dyskusji i zasubskrybuj kanał RSS aby być na bieżąco. Na razie!

Polskie Seriale Młodzieżowe część I/II

Każdy z Nas ma swoje ulubione seriale z dzieciństwa. Wracamy do nich z sentymentem, przypominając sobie przygody, które przeżywaliśmy razem z Naszymi ulubionymi bohaterami. Przełom lat 80. i 90. był wyjątkowo dobrym czasem dla produkcji seriali młodzieżowych. Do najbardziej popularnych z tych czasów możemy zaliczyć m.in.

Przygody psa Cywila-fabuła toczy się wokół losów szczeniaka rasy owczarek niemiecki.Każdy z odcinków prezentuje wykorzystanie psów w pracy milicji. Odcinków powstało siedem – wszystkie w reżyserii Krzysztofa Szmagiera.

Serial utrzymany w konwencji kina kryminalno-komediowego, w latach siedemdziesiątych wielokrotnie wznawiany, cieszył się sporą popularnością. Udany duet stworzyli w nim Krzysztof Litwin jako  nieporadny sierżant milicji Walczak oraz wilczur. Reżyser zadbał, by filmowy Cywil nie cierpiał na brak niebezpiecznych przygód. Kazał mu tropić groźnych bandytów, chronić dzieci przed wybuchem niewypału.

Często powtórki serialu można obejrzeć w telewizji na Kino Polska. Gdy tylko mam okazję , oglądam z wielką chęcią. Serial jest w kolorach czarno-białych , ale nie jest to dla mnie najmniejszy problem. Zawsze podziwiałam i zastanawiałam się jak udało się podczas realizacji odcinków zmusić sześć małych psów ( bo tyle ich było w budzie ) aby nie uciekając , spojrzały się w górę na kamerę. W końcu pies nie aktor i nie da sobie wytłumaczyć, że akurat takie ujęcie jest potrzebne.

W serialu zagrali znani aktorzy tacy jak : Wojciech Pokora , Piotr Fronczewski ,Elżbieta Borkowska i wielu innych .

Podróż za jeden uśmiech – zadebiutował 9 stycznia 1972 roku. Na motywach książki Adama Bahdaja pod tym samym tytułem opowiada o podróży Poldka i jego kuzyna Dudusia na Hel do swoich matek wypoczywających nad morzem

Serial ten to popis gry znakomitych aktorów, którzy pojawiają się w epizodach. Mamy tutaj Zygmunta Kęstowicza, kierowcę ciężarówki, który nuci sobie utwór Marka Grechuty, artysty uznawanego w tamtych czasach jedynie w kręgach inteligenckich, mamy też Leszka Herdegena, aktora o niezapomnianym głosie stworzonym do grania charyzmatycznych postaci, niezapomnianego wykonawcy ballady o małym rycerzu w serialu Przygody Pana Michała.

Oprócz tego na ekranie w epizodach pojawili się: Jolanta Zykun, Jan Machulski, Jerzy Cnota, Marzena Trybała, Edward Dymek, Tadeusz Pluciński, Aleksandra Zawieruszanka, Henryk Bąk, Kazimierz Brusikiewicz, Lidia Korsakówna, Joanna Duchnowska.

O tamtych czasach nie mogę za wiele powiedzieć , gdyż urodziłam się w 1996 roku ale serial spodobał mi się i przede wszystkim rola Dudusia,w którego rolę wcielił się Filip Łobodziński.  Nieraz się zastanawiam ile wysiłku musiał włożyć by wcielić się w rolę irytującego ciągle wywyższającego się chłopaka ,jakim był w filmie. Rola Poldka była genialna,w którą wcielił się Gołębiewski ten sobie zawsze potrafił dać radę. Moim zdaniem jest to ciekawa i zabawna historyjka dwóch chłopaków jeden z nich to potrafiący się znaleźć w każdej sytuacji kombinator a drugi irytujący i zarozumiały fajtłapa,ale chyba na tym polega dowcip tego filmu.

 

Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.